Jesteś tutaj:  HomeURZĄDZENIA

Urządzenia chłodnicze i agregaty

Posiadam duże doświadczenie w uruchamianiu i serwisowaniu agregatów oraz urządzeń chłodniczych. Swoje usługi świadczę dla autoryzowanych serwisów, takich firm jak: Climaveneta, Thermocold, Galletti oraz Clivet. Ponadto prowadzę autoryzowany serwis urządzeń firmy Mitsubishi Electric.

agregat-thermocold-hutchinson

Agregaty firmy Climaveneta

 

agregat climaveneta

CLIMAVENETA to jeden z największych producentów oraz dostawców sprzętu klimatyzacyjnego w Europie, gwarantujący wysoką jakość oraz niezawodność produkowanych urządzeń. W bogatej ofercie firmy Climaveneta można wyróżnić m.in.:

 • agregaty chłodzone powietrzem, także w wersji pompy ciepła oraz "energy riser" o mocach 4÷1745 kW
 • pełną gamę klimakonwektorów ściennych, kasetonowych, podstropowo-przysufitowych i kanałowych
 • energooszczędne agregaty w wersji "freecooling" w przedziale od 43 do 1288 kW
 • agregaty skraplające w przedziale od 2 do 527 kW
 • agregaty chłodnicze i pompy ciepła chłodzone cieczą w zakresie mocy chłodniczych od 4 do 2282 kW
 • agregaty wewnętrzne z wyniesionymi skraplaczami od 4 do 561 kW

climaveneta-logo

Agregaty firmy Galletti

 

agregat galletti

Galletti jest włoskim producentem wysokiej jakości urządzeń klimatyzacyjnych, takich jak klimakonwektory oraz agregaty wody lodowej. Firma posiada certyfikat Eurovent potwierdzający jakość wykonania, wydajność, poziom hałasu oraz inne dane techniczne produkowanych urządzeń. Agregaty firmy Galleti to między innymi:

 • Agregaty skraplające R407c serii MTC
 • Są to urządzenia przystosowane do współpracy z centralami wentylacyjnymi wyposażonymi w 1-sekcyjną chłodnicę na ekologiczny czynnik R407c. Typoszereg 8 urządzeń, wydajność chłodnicza 11-41 kW.

 • LCA Agregat wody lodowej ze skraplaczem powietrznym oraz pompą ciepła
 • Agregaty wody lodowej LCA przeznaczone są do montażu na zewnątrz budynku. Seria obejmuje 14 modeli tylko chłodzących, z pompą ciepła lub free-coolingiem w wykonaniu standardowym lub cichym o zakresie wydajności chłodniczej od 46,2 do 304,9 kW i wydajności grzewczej od 48,4 do 343,8 kW.
   
  logo-galletti

Klimatyzatory firmy Mitsubishi Electric

 

mitsubishi

Mitsubishi Electric jest częścią ogromnego koncernu Mitsubishi. W branży klimatyzacyjnej postrzegana jest jako czołowa firma wyznaczająca kierunki rozwoju tej branży. Jest producentem szerokiej gamy najbardziej zaawansowanych technicznie urządzeń. W swojej ofercie posiada  praktycznie wszystkie typy i rodzaje urządzeń klimatyzacyjnych, którą uzupełnia typoszereg rekuperatorów przystosowanych do współpracy z systemami klimatyzacyjnymi typu split.

Cechą charakterystyczną urządzeń firmy Mitsubishi Electric jest niski, nie osiągany przez innych producentów, poziom emitowanego przez urządzenia hałasu zarówno z jednostek wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Typy urządzeń:

 • Klimatyzatory serii M
 • Klimatyzatory serii Mr. Slim
 • Klimatyzatory serii City Multi (układy VRF)
 • Urządzenia klimatyzacji precyzyjnej – PFD
 • Rekuperatory Lossnay (urządzenia HRV)
mitsubishi-logo

 

Agregaty firmy Thermocold

agregat thermocold

Włoski producent szerokiej gamy agregatów wody lodowej (chilerów) w różnych konfiguracjach: chłodzonych wodą, chłodzone powietrzem oraz ze zdalnym skraplaczem.

Poniżej lista kilku przykładowych agregatów wykorzytanych w układach chłodniczych.

 • Agregaty wody lodowej CWC ES PROZONE II z funkcją pompy ciepła chłodzone wodą do montażu wewnętrznego w układach na czynnik R410A.
  Wydajność chłodnicza: 52,8 do 624,4 kW.
  Wydajność grzewcza: 59,3 do 699,8 kW.
 • Agregaty wody lodowej AWCZ ze skraplaczem powietrznym, z opcją pompy ciepła przeznaczone do montażu zewnętrznego w układach chłodniczych wykorzystujących czynnik R407C.
  Wydajność chłodnicza: 97 do 271 kW.
  Wydajność grzewcza: 105 do 293 kW.
 • Agregaty wody lodowejCWC ES PROZONE II ME ze zdalnym skraplaczem, do montażu wewnętrznego w układach na czynnik R410A.
  Wydajność chłodnicza: 45,9 do 542,6 kW.thermocold-logo

Wymienniki ciepła firmy Thermokey

chłodnia wentylatorowa thermokey

Firma Thermokey to producent szerokiego asortymentu wymienników ciepła wykorzytywany w następujących branżach: chłodniczej i klimatyzacyjnej oraz w zakresie procesów technologicznych. Rodzina wymienników ciepła oferowanych przez Thermokey jest nieustannie poszerzana. Aktualnie, asortyment zawiera bloki lamelowe, skraplacze wentylatorowe, chłodnice cieczy (dry-cooler'y), chłodnice powietrza, skraplacze i parowniki płaszczowo-rurowe oraz płytowe wymienniki ciepła (lutowane).

Wszystkie produkty opracowywane oraz produkowane przez firmę Thermokey są certyfikowane przez niezależne, międzynarodowe organizacje.

thermokey-logo

Agregaty firmy Clivet

agregat clivet

Firma Clivet to przede wszystkim producent urządzeń sprężarkowych o mocy od 4 do 2000 kW. Dzięki zastosowaniu podzespołów pochodzących od najbardziej renomowanych wytwórców, urządzenia tej firmy charaktryzują się niezawodną i cichą pracą. Urządzenia produkowane przez fimę Clivet to między innymi:

 • Klimatyzatory precyzyjne. Czynnik chłodniczy – woda lodowa
 • Klimatyzatory precyzyjne bezpośredniego odparowania ze zdalną jednostką skraplającą
 • Klimatyzatory precyzyjne bezpośredniego odparowania chłodzone wodą
 • Kompaktowa szafa klimatyzacyjna
 • Zdalne skraplacze chłodzone powietrzem, do montażu zewnętrznego

logo-clivet1

Inni producenci agregatów i urządzeń chłodniczych

trane-logodelonghi-logomdv-logo
lennox-logoxchange-logosierra-logo
właściciel firmy Automatyka Przemysłowa, Klimatyzacja

Z wykształcenia jestem elektronikiem. Od kilkunastu lat pracuję w braży klimatyzacji. Moją specjalnością jest automatyka układów chłodniczych i klimatyzacyjnych.

KONTAKT

Wyślij zapytanie korzystając z formularza kontaktowego.
captcha
Przeładuj